dj-wroclaw-wodzirej-legnica-prezenter-muzyczny-jelenia-gora

 

 

Zestaw DJ-a wodzireja, prezentera muzycznego


Najważniejszym elementem zestawu każdego DJ'a jest na pewno mikser. Może to być osobne urządzenie, ale też część dodatkowa dedykowanego mix kontrolera do komputera.

Można powiedzieć, że mikser centrum DJ'skiej konsolety. Do miksera podłącza się wszystkie źródła dźwięku, z niego też dzwięk zostaje rozdzielany na głośniki i wzmacniacze. Na pewno do głównych ródeł dźwięku należą przede wszystkim PLAYERY DJ'skie, i to na playerach których muzyka grana jest z płyt CD-Audio lub MP3 oraz GRAMOFONY,

na których muzyka grana jest z płyt winylowych.

Do odsłuchu drugiej ścieżki służą słuchawki J'owi oraz do ustawienia materiału zanim ten zostanie zagrany publiczności. To na słuchawkach zostają odtworzone utwory muzyczne.

Pozwala to na wybranie miejsca początku startu tych utworów oraz przede wszystkim dobiera się prędkość utworu – żeby był dopasowany do tego, który aktualnie gra. W przypadku słabej akustyki pomieszczenia, w którym gramy na słuchawkach dokonuje się również miksu pomiędzy utworami.

Mikrofony są urządzaniami opcjonalnymi dla DJ'a, które nie jest potrzebne do prawidłowego miksowania.


MIKSER DJ

Charakterystyka mikserów audio dla DJ'ów Możemy wyróżnić dwa główne typy mikserów dla DJ'ów. Miksery klubowe służą przede wszystkim do płynnego miksowania muzyki z wielu źródeł dźwięku. Miksery turntablistyczne to maszyny przeznaczone do „sportowego” grania i skreczowania jednocześnie w czasie imprezy. Należy pamiętać, że nie jest to podział dokładny i niemalże na każdym mikserze DJ'skim miksujemy jak i można skreczować, jednak to od klasy miksera zależy z jakim skutkiem.


Kanały

Do kanałów podpinamy i przyporządkowujemy wszystkie źródła dźwięku, które następnie miksujemy za pomocą szeregu kontrolek umieszczonych na mikserze.

Wejścia/Wyjścia

Do kanałów podłączamy sprzęt pod konkretne wejścia. Standard w mikserach to wejścia CHINCH. Pod takie wejścia podłączmy urządzenia cyfrowe oraz gramofony.

Wszystkie miksery posiadają różne wyjścia MASTER – a więc te, które wysyłają nam zmiksowany już sygnał na głośniki.

Standardowe wyjście to CHINCH, ale w droższych i większych modelach znajdziemy również wyjścia XLR, które są standardem w dużych klubach.

Fadery/Cross

Fadery to pionowe suwaki, którymi kontrolujemy głośność każdego kanału. Suwak cross jest faderem umieszczonym w poziomie, zwykle centralnie na samym dole miksera, który odpowiada za balans stosunku głośności na dwóch wybranych kanałach.

Equalizacja

Equalizacja głównie służą do regulacji głośności pasm danego sygnału na kanale.

Efektor

Dobre miksery posiadają efektory. Generują one konkretne efekty na kanał. W zależności od klasy miksera EFEKTORY mogą być mniej lub bardziej rozbudowane, różnić się obsługą i ilością efektów.

Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: